Yaşar Metin İş Merkezi

Proje alanı, Ferhatpaşa Mahallesi, Yeditepe Caddesi üzerinde, TEM otoyoluna yakın, oldukça işlek bir konumda bulunmaktadır. Bu nedenle ve arsa sahibinin de isteği üzerine, arsa iş yeri olarak değerlendirildi. Projenin, yanındaki yapıdan dolayı ve arsa alanından maksimum kazanç sağlamak amacıyla bitişik nizam olarak çözümlenmesine karar verildi. Ve proje; zemin katta dükkânlar, normal katta çalışma ofisleri olacak şekilde yandaki yapıya bitişik şekilde  tasarlandı.

Tasarım alanındaki kot farkından kaynaklı açığa çıkan cepheler ofis olarak değerlendirildi ve iş merkezine giriş 1. bodrum kattan alındı. Bu karar ile birlikte mahallede oldukça işlek olan Yeditepe Caddesi cephesindeki dükkanların cephe uzunluğu maksimum kullanılmış oldu. 2. bodrum katta  kapalı otopark ve teknik birimler, normal katlarda ise ofisler çözüldü.

İş merkezi cephesi için giydirme cam cephe ve kompozit kaplama bir arada kullanıldı. Proje, üç boyutlu görsellerle desteklenerek, tanıtım için projeye reklam kataloğu hazırlandı.

Previous
Next