Güneş Evi l Salon

  Bu projede, İstanbul- Kartal’da bulunan konut için,  ev sahibinin isteği üzerine salonda oturma alanı ve yemek alanı olacak şekilde bir yaşam alanı tasarlandı.
   Salonun iç mekan tasarımında yönlendirici etkenler ev sahibinin istekleri üzerine oluşturuldu. Ev sahibi salonunda rustik ve country tasarımını bir arada görmek istediğini ve salonda mevcut bazı mobilyalarını kullanmaya devam etmek istediğini belirtti. İstekleri göz önünde bulundurularak mobilyalara uygun bir şekilde eklektik bir tasarım ile ilerlendi.
    Salonda varolan parke, rustik tasarıma uygun zemin oluşturduğundan, zeminin değiştirilmemesi yönünde karar alındı. Tasarlanan TV ünitesinde raflarda kullanılan ahşap, şaraplık ve yemek masası detaylarında da kullanılarak bütüncül bir tasarım elde edildi.
    Salon genelinde kullanılan renk, country tasarımı öne çıkartmak için pastel tonlarında seçildi. Country tasarımı hissettiren diğer detaylar, yemek masası sandalyeleri, TV ünitesinde kullanılan raf kapağı tasarımıdır.
    Salonda mevcuttaki koltuklar kullanılacağından tasarım koltukların yerleşimine göre yapıldı. Köşe koltuk yaslandığı duvar ile hizalanmadığı için büst tasarımı ile koltuk bitişi hizalandı. TV ünitesi ve şaraplık tasarlanırken tavan ve duvar birleşim noktalarındaki kirişler/tesisat kapamaları tasarıma yön veren unsurlardan biri oldu. Alınan kararlar ve kullanılan malzemeler ile salonda dengeli bir şekilde rustik ve country tasarım uygulandı.  

Previous
Next